Ginekologia estetyczna i plastyczna – jakie zabiegi?

Ginekologia estetyczna i plastyczna – jakie zabiegi?

22 września 2021 0 przez redakcja

Spośród wielu niezwykle zróżnicowanych zabiegów realizowanych przez kliniki działającej w Warszawie, coraz większą popularnością cieszy się tak zwana ginekologia estetyczna i plastyczna. Korzystają z niej pacjentki w różnym wieku i z różnych przyczyn. Co jednak najważniejsze, usługi te realizowane są z zastosowaniem najnowszych technologii.

Mowa tu przede wszystkim o cenionych, odpowiednio dofinansowanych placówkach. Naszym celem powinna okazać się więc bardzo dobrze oceniana klinika chirurgii plastycznej. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do wielu tego typu firm. Warto mimo to wiedzieć, jak je odróżniać. Skupić należy się zarówno na ofercie, jak i wszelkich opiniach publikowanych przez zadowolone (lub nie) pacjentki. Zawierają one szereg przydatnych informacji, które mogą zdecydowanie ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

Ginekologia estetyczna – Warszawa

 

Zanim jednak dojdzie do wyboru konkretnej placówki, warto dowiedzieć się, o jakich dokładnie zabiegach jest mowa. Jak się bowiem okazuje, są one bardzo zróżnicowane.

Wśród tych cieszących się największym zainteresowaniem wymienić należy między innymi rewitalizację pochwy, wykonywaną kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym. Do tego dodać możemy również plastykę poszczególnych obszarów – tylnej lub przedniej ściany pochwy.

To jednak nie koniec. Pacjentki skorzystać mogą również z usług związanych z plastyką warg sromowych większych i napletka łechtaczki, labioplastyki, jak również kompleksowej plastyki krocza. Uznane kliniki zapewniają ponadto dostęp do specjalistycznych konsultacji, często łączonych z badaniem USG, pobraniem cytologii czy też użyciem specjalnych paneli genetycznych. Służą one między innymi do wykrywania HPV, Ureaplazmy, Mycoplazmy oraz Chlamydii.

Bez względu na specyfikę zabiegów, zawsze warto celować głównie w kliniki cenione na rynku. Dają one bowiem gwarancję  bardzo wysokiej jakości wykonywanych usług, a także pełnego bezpieczeństwa.