Częsta migrena? Skorzystaj z badania rezonansem!

Częsta migrena? Skorzystaj z badania rezonansem!

12 października 2021 0 przez redakcja

Częste bóle głowy to problem, z którym zmaga się wiele osób. Stres, choroby, urazy fizyczne – powodów złego stanu zdrowia może być naprawdę sporo. Bez względu na przyczynę, niezwykle ważne wydaje się reagowanie we właściwym momencie. Zbyt długie oczekiwanie może być bardzo groźne.

W wielu przypadkach wiąże się nie tylko z pogorszeniem zdrowia, ale również ze znacznym utrudnieniem procesu leczenia. A jeśli sytuacja jest krytyczna, konsekwencje bagatelizowania problemu mogą być ostateczne. Wszystko to sprawia, w sytuacji migreny bądź też często powracającego, silnego bólu, warto postawić na rezonans głowy.

Choć jest to badanie stosowane powszechnie, wielu pacjentów zmaga się z ograniczonym dostępem do specjalistycznych sprzętów. Wynika to głównie z niedostatecznego finansowania służby zdrowia. Efektem tego są bardzo długie kolejki i wielomiesięczny czas oczekiwania na badanie. Chcąc poznać diagnozę i rozpocząć ewentualne leczenie znacznie wcześniej, warto postawić na placówki prywatne.

Rezonans magnetyczny – cena

 

Problemem dla wielu osób okazują się oczywiście finanse. Jak jednak pokazuje praktyka i sytuacja rynkowa, ceny tego typu usług stają się coraz przystępniejsze. W przypadku rezonansu głowy, należy przygotować się na wydatek około 450 złotych. Będzie on nieco wyższy wówczas, gdy zdecydujemy na badania dodatkowe, takie jak angiografia i wenografia. W obu przypadkach należy dodać około 100 złotych.

Jeśli natomiast interesuje nas kompleksowy rezonans magnetyczny głowy, ostateczna cena wyniesie około 800 zł. W zamian otrzymujemy dostęp do specjalistycznych urządzeń, gwarantujących precyzyjne i szybkie działania. Lekarz specjalista jest w stanie poznać źródło problemu, postawić właściwą diagnozę, a także przygotować proces leczenia.

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, z tego typu badaniami nie należy zwlekać. Wręcz przeciwnie – odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza zdecydowanie zwiększa szansę na wyleczenie i powrót do pełnej sprawności.