Rezonans magnetyczny – w jaki sposób pomaga w rozpoznaniu poważnych schorzeń?

Rezonans magnetyczny – w jaki sposób pomaga w rozpoznaniu poważnych schorzeń?

25 lipca 2023 0 przez redakcja

Specjalistyczna diagnostyka medyczna to niezwykle ważne zagadnienie w czasach dramatycznego kryzysu służy zdrowia. Większość pacjentów po prostu nie ma czasu, żeby spotkać się z lekarzem w publicznych placówkach i świadomy człowiek poszukuje szybkiej, szczegółowej pomocy diagnostycznej, niezależnie od kosztów. Rezonans z kontrastem stanowi bardzo interesujące rozwiązanie, jeżeli chcesz poznać faktyczny stan organizmu. W jaki sposób rezonans magnetyczny pomaga w rozpoznaniu chorób organów wewnętrznych, czy stawów, jak wygląda badania i jak należy się do niego przygotować? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

W czym pomaga rezonans magnetyczny wykonywany na nowym urządzeniu?

Nowoczesny rezonans magnetyczny charakteryzuje się maksymalnym bezpieczeństwem i podaje szczegółowe wyniki o stanie organizmu, narządów wewnętrznych, stawów, prostaty, mózgu (głowy). Rezonans głowy pozwala na bezpieczny przegląd organizmu z szybkim przekazaniem wyników pacjentowi tuż po diagnostyce. Najczęściej diagnozę stawia lekarz radiolog, mocno wyspecjalizowany. A taka diagnoza to okazja do przygotowania dalszego leczenia, np. u kilku ekspertów, nawet w innych placówkach medycznych. Rezonans w Warszawie trwa od kilkunastu minut do nawet godziny w skrajnych przypadkach, jeżeli sprawdza się duży obszar ciała. Dokładna diagnostyka, która nie pozostawia żadnych złudzeń, co do stanu narządów wewnętrznych i stref rozwoju choroby to dla pacjentów ogromna zaleta, ponieważ nie muszą zgłaszać się na inne, męczące badania, tylko mają kompleksową opiekę w jednym miejscu.

Co jeszcze warto wiedzieć o rezonansie magnetycznym?

Najczęściej rezonans magnetyczny dotyczy konkretnej strefy ciała, czyli mózgu, jamy brzusznej, prostaty, serca, innych narządów wewnętrznych. Nie ma jednak problemu, aby ocenić praktycznie cały organizm na jednej wizycie. Wszystko zależy od potrzeb samego pacjenta. Pamiętaj, żeby przed wejściem na stół przekazać komuś wszystkie metalowe przedmioty, karty płatnicze. Silne pole magnetyczne nie współgra również z biżuterią.