Co to są masy alginatowe i gdzie się je stosuje?

Co to są masy alginatowe i gdzie się je stosuje?

7 grudnia 2021 0 przez redakcja

Protetyka to bardzo szeroka i zróżnicowana dziedzina stomatologii, która korzysta z wielu niezwykle zróżnicowanych rozwiązań. Ich dobór wpływa oczywiście na skuteczność przeprowadzania wszelkich zabiegów – zarówno tych mniejszych, jak i większych.

Wśród preparatów stosowanych przez protetyków znajdują się między innymi masy alginatowe, które służą do wykonywania tak zwanych wycisków. Alginat cieszy się większym zainteresowaniem niż tradycyjny gips. Głównie ze względu na łatwiejsze użycie, a także wyższy komfort pacjentów.

Gdzie można kupić masy alginatowe? W swojej ofercie ma go sklep stomatologiczny, który pozwala na szybkie uzupełnienie wszelkich braków wyposażenia gabinetu. Co ważne, w katalogu tego typu podmiotów znajdują się również rozmaite akcesoria, które także są powszechnie stosowane w protetyce. Mowa tutaj między innymi o miskach do alginatów, łyżkach, szpatułkach, jak również o specjalnych preparatach do rozpuszczania omawianych wypełnień.

Co wybrać – gips czy alginat?

 

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, warto zastanowić się nad tym, co okaże się lepszym wyborem na co dzień – alginat czy gips? Jak wskazują parametry obu produktów, w wielu przypadkach znacznie lepiej sprawdzają się masy alginatowe i to właśnie one są stosowane częściej. Gips był popularny kilka-kilkanaście lat temu.

To oczywiście nie wszystkie rozwiązania, z jakich korzysta protetyka i ogólnie stomatologia. Sklep internetowy to dobre miejsce do tego, aby zakupić produkty jeszcze bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Zapewniają one w pełni bezpieczne i skuteczne działanie, bez względu na rodzaj wykonywanych zabiegów protetycznych.

Oczywiście wiele zależy od możliwości gabinetu, jak również od dostępnego budżetu. Warto jednak pamiętać o tym, ze stosowanie nowoczesnych rozwiązań to dobry sposób na znaczną poprawę renomy własnej firmy. Przełoży się to, rzecz jasna, na większe zainteresowanie ze strony klientów, a co za tym idzie, także na wyższe zyski.