Wynajem sprzętu kosmetycznego czy zakup?

Wynajem sprzętu kosmetycznego czy zakup?

3 grudnia 2021 0 przez redakcja

Otwierając własny salon kosmetyczny, musimy zadbać o jego wyposażenie.  Żeby świadczyć usługi na najwyższym poziome, należy zadbać o przeszkolenie personelu oraz o dobrej jakości sprzęt. Ten, niestety nie należy do najtańszych. Maszyny do gabinetów kosmetycznych, osiągają ceny kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Dla młodego przedsiębiorcy ta kwota może być nieosiągalna. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu kosmetycznego.

 

Redukcja kosztów

Na rynku można znaleźć firmy, oferujące wynajem urządzeń kosmetycznych na dni.

Dzięki temu niskim kosztem możemy zaoferować klientom ekskluzywne zabiegi, nie ponosząc ogromnych kosztów na start. Dodatkowo decydując się na wynajem, nie ponosimy kosztów związanych z serwisem i konserwacją sprzętu. Często wystarczy jeden klient dziennie, żeby zwrócił się koszt wynajmu sprzętu.

 

Zdobycie nowych klientów

Dzięki rozszerzeniu oferty o nowe usługi kosmetyczne mamy szansę zainteresować nowych klientów naszym salonem. Będą oni mieli okazję skorzystać z luksusowej usługi i poznać naszą firmę.  Zadowoleni klienci na pewno skorzystają również z innych usług naszego salonu. Warto dodać, że pozytywnie wpłynie to na wizerunek firmy, bowiem klienci przekonają się, że nasz salon dba o najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.

Możliwość wypróbowania

Korzyścią, jaką daje wynajem urządzeń kosmetycznych, jest możliwość oceny popytu na daną usługę. Zamiast od razu kupować nowy sprzęt i czekać latami na zwrot inwestycji, warto takie urządzenie wypożyczyć i realnie sprawdzić, czy klienci naprawdę są zainteresowani usługami kosmetycznymi z wykorzystaniem konkretnego sprzętu.