Nauka wiązania butów w kilku krokach

Nauka wiązania butów w kilku krokach

19 września 2022 0 przez redakcja

Wielu rodziców ma problemy z nauczeniem dzieci, jak wiązać buty. Niektórzy uważają, że dzieci najlepiej uczą się, robiąc rzeczy same. Inni rodzice mają problem z nakłonieniem dzieci do podążania za wskazówkami. Ogólnie rzecz biorąc, nauczenie dziecka jakiegokolwiek zadania może być trudne, zwłaszcza jeśli dziecko jest na tyle duże, że może je wykonać samodzielnie. Istnieje jednak kilka metod uczenia dziecka wykonywania różnych czynności, w tym wiązania butów.

Kiedy Twoje dziecko jest wystarczająco duże, pokaż mu, jak wiązać buty. Zrób to, umieszczając stopy w butach i zawiązując sznurowadła wokół kostek. Następnie umieść but na stopie dziecka i zapnij rzep. Wówczas Twoje dziecko zauważy różnicę między butami dorosłej osobie dziecka, co zachęci go do nauki wiązania butów.

Jak nauczyć dziecko wiązać buty? na początek supełek

Kiedy dziecko jest wystarczająco duże, aby nauczyć się czegoś samodzielnie, spróbuj pobawić się z nim sznurkami. Pierwszym krokiem do nauki wiązania sznurowadeł jest nauka supełka. Pokaż dziecku jak to zrobić, następnie zróbcie to razem, a na końcu niech maluch spróbuje sam. Satysfakcja z sukcesu gwarantowana!

…potem kokardka

Gdy dziecko już zaprzyjaźni się z supełkami, można iść krok dalej i pokazać mu prawdziwą kokardkę. Warto zacząć od wiązania kokardek na ubrankach lalek czy na szyi zabawkowego pieska. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę.

Po tym, jak Twój maluch opanuje sztukę wiązania kokardek, może spróbować samodzielnie zawiązać swoje buciki. Pamiętajcie, by wspierać dzieci, nie zniechęcać i okazywać dużo cierpliwości.