Duża ilość specjalistycznego sprzętu w gabinecie stomatologicznym – jak nie zbankrutować?

Duża ilość specjalistycznego sprzętu w gabinecie stomatologicznym – jak nie zbankrutować?

12 listopada 2022 0 przez redakcja

W przeciwieństwie do większości lekarzy ogólnych, którzy potrzebują stosunkowo niewielkiej ilości specjalistycznego sprzętu, aby pełnić swoją podstawową rolę w opiece zdrowotnej, dentyści muszą często odwiedzać sklep dla gabinetów stomatologicznych i dużo inwestować w specjalistyczne instrumenty i maszyny, aby wyposażyć swoje gabinety jak najlepiej to możliwe. Niemniej jednak, podobnie jak wszystkie wytwarzane przedmioty, nawet najdroższe materiały dentystyczne mają określoną żywotność.

Narzędzia stomatologiczne z datą przydatności – co począć?

Ciągłe codzienne użytkowanie ostatecznie odbije się na krzesłach, urządzeniach ssących, ultradźwiękowych skalerach i polerkach, aparatach rentgenowskich i aparatach fotograficznych. Słowem, wszystkie narzędzia stomatologiczne mają określony okres przydatności. Ponadto postęp techniczny w stomatologii często sprawia, że istniejące zaopatrzenie gabinetu staje się przestarzałe i wymaga wymiany. Dlatego inwestowanie w wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt, który jest trwały, powinno być priorytetem podczas konfigurowania lub ponownego wyposażania gabinetu.

Co zrobić, by zaopatrzenie gabinetu służyły jak najdłużej?

To powiedziawszy, musisz mieć świadomość, że nawet najlepszy sklep akcesoria stomatologiczne i zakup samego sprzętu z najwyższej półki nie jest gwarancją długowieczności. W praktyce najlepiej byłoby uzyskać materiały dentystyczne od firmy dysponującej niezbędnymi umiejętnościami inżynierskimi i zapleczem do konserwacji sprzętu i zapewnienia jego maksymalnej wydajności.

Jeśli Twoja praktyka jest stosunkowo niewielka, Twoim jedynym zmartwieniem może być wyposażenie obszaru leczenia. Z drugiej strony załóżmy, że Twoja działalność jest bardziej rozbudowana i obejmuje dużą recepcję i poczekalnię oraz specjalistyczne zaplecze, takie jak:

  • dział higienistki,
  • skansen,
  • pomieszczenie do odkażania.

W takim przypadku wybór dostawcy, który może zaspokoić wszystkie te potrzeby, miałby większy sens niż kupowanie z wielu źródeł.