Co może oznaczać krew w stolcu?

Co może oznaczać krew w stolcu?

7 maja 2021 0 przez redakcja

Krew, która pojawia się w kale nigdy nie jest objawem prawidłowym i właśnie dlatego powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty. W pierwszej kolejności do internisty, późnij zaś do proktologa, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń odbytu i jelita grubego.

Krew w stolcu może świadczyć o chorobie układu pokarmowego. Może to być również efekt krwawienia z żylaków przełyku, wrzodów żołądka bądź dwunastnicy czy też zapalenia jelita grubego bądź hemoroidów. Przyczyn może być wiele, dlatego tak ważna jest konsultacja proktologiczna. Jeśli nie chcemy tracić czasu na zbędne wizyty, powinniśmy od razu udać się do doświadczonego proktologa..

Nierzadko interwencja musi być natychmiastowa – musimy pamiętać, że krew w kale może oznaczać raka jelita grubego bądź odbytnicy a w takich przypadkach odpowiednia opieka medyczna jest niezbędna dla ratowania nie tylko zdrowia, ale i życia.

Oczywiście, nie jest powiedziane, że zauważenie krwi musi oznaczać najgorsze. Ta może też pojawiać się z pozornie błahych przyczyn, takich jak infekcja bakteryjna, którą łatwo wyleczyć pod nadzorem proktologa.

Dbajmy o nasze zdrowie i korzystajmy z pomocy lekarzy, którzy pomogą nam zawsze, zgodnie z potrzebami. Oczywiście, najlepiej zgłaszać się do nich w początkowej fazie choroby bowiem to właśnie wtedy leczenie jest najmniej inwazyjne i najbardziej skuteczne.